Postat av Morten Postrup den 20 februari 2020 Inga kommentarer

Konferensåret 2020

Mars 2020
2–3 Digiday Publishing Summit Europe, Dubrovnik https://digiday.com/event/publishing-summit-europe-march-2020-dpsemarch2020/
13–22 SXSW, Austin, Texas, US https://www.sxsw.com/
14–16 EDHC-Salon, München, https://edch-the-idea-salon-8474.eventcreate.com/
17–19 Webbdagarna, Stockholm https://webbdagarna.se/
20 FutureFest, London https://futurefest.org/
25–25 Digital Innovators Summit, Berlin https://www.innovators-summit.com/
27 Organisationspressdagen, Stockholm https://sverigestidskrifter.se/event/organisationspressdagen-2020/
31–2 april Digital Media Europe https://events.wan-ifra.org/events/digital-media-europe-2020

April
23 DCN Content Everywhere, NYC https://events.digitalcontentnext.org/content-everywhere-2020

Juni
4 News Rewired, Manchester https://www.newsrewired.com/
17–19 World News Media Congress, Spain https://events.wan-ifra.org/events/world-news-media-congress-2020

Maj
8 From Business to Buttons, Stockholm https://frombusinesstobuttons.com/
12 The Power of Journalism, Stockholm https://www.powerofjournalism.com/
21–22 Future Human, Dublin https://www.futurehuman.xyz/
28–29 European Communication Summit, Berlin https://www.communication-summit.eu/

Augusti
25–26 The Conference, Malmö https://2020.theconference.se/

September
15–16 FIPP World Congress, Portugal https://www.fippcongress.com/
16–22 Edinburgh International Magazine Festival
18 Magfest Edinburgh
23–25 Designmatters Copenhagen https://designmatters.io/

Oktober
22-23 Service Design Global Conference, Copenhagen
Folio Show, NYC

November
Tidskriftsdagen, Stockholm
Internetdagarna, Stockholm https://internetdagarna.se/

Februari 2021
Byrådagen, Stockholm

Kommentera